چگونه و از کجا پارچه ارزان بخریم؟

سوالی که ذهن بسیاری از خریداران را در زمینه تهیه و خرید پارچه درگیر می نماید این مضمون را خواهد داشت که چگونه و از کجا پارچه ارزان بخریم؟
از تولیدکنندگانی که تیراژ خرید بسیار بالایی دارند تا تمامی افرادی که قرار است مصرف کننده جزئی پارچه در حد متر باشند برایشان نحوه خرید، قیمت و همچنین کیفیت مهم است.
به طوری که بار ها شاهد این بوده ایم سوالی که مشتریان می پرسند تماما به این مضمون برمیگردد که از کجا پارچه های مورد نیازشان را با قیمت بسیار پایین تری تهیه کنند؟
با اینکه روز به روز شاهد دنباله روی بیشتری در بین جوانان برای انواع مد های مختلف در حوزه پوشاک و لباس هستیم اما این بدان معنی نخواهد بود که حاضرند هزینه های گزافی را بابت اسم مارکی که بر روی پوشاک حک شده است پرداخت کنند.
در زمینه پوشاک متاسفانه هنوز ایران به اندازه ای پیش نرفته که مانند گوشی موبایل مردم تنها به خاطر اسم برند پول خرج کنند و یکی از ایرادات حوزه پوشاک، مد و همچنین صنعت نساجی کشورمان به شمار خواهد رفت که تاثیر دوچندانی بر کساد شدن بازار می گذارد.

اما سوال اصلی این است که : ” پارچه را از کجا بخریم؟
بهتر نیست به جای اینکه مدام سوال قیمت و هزینه را برای خود تداعی نمایید به این فکر کنید که کدام مرکز اعتبار بالاتری دارد تا در صورتیکه پارچه خریداری شده مانند مورد توافقی با فروشنده نبود، امکان مرجوع کردن داشته باشد؟
آیا می توان به هر فروشنده ای این اعتماد را داشت که به صورت دائمی کیفیت همیشگی را برایمان ارسال نماید؟
بار ها دیده شده است که عرض پارچه از نصف طاقه به صورت بسیار زیادی آب می رود و کلا بافت آن یا رنگ و تکمیلش تفاوت می یابد.
این تفاوت و تغییر عرض برای +-۵ سانتی متر کاملا عادی است اما به شرطی که برای تمام طاقه این تفاوت عرضه باشد نه اینکه نصف طاقه دچار این حالت شود.
از تازه کارها پارچه نخرید زیرا ممکن است به علت عدم تجربه کافی در تولید، بسته بندی یا حتی معامله شما را متضرر نمایند.
از آنهایی که قدیمی و بلد کار هستند نیز تا جایی که امکان دارد برحذر باشید، زیرا نصف هزینه ای که قرار است از شما دریافت نمایند بابت اسم برندی است که در بین مردم به اسم آنها بولد شده است، مگر اینکه شرکت طرف قرارداد با شما در زمینه نرخ گذاری کمال انصاف را رعایت کرده باشد.

پارچه آیدا می تواند یکی از مراکز عرضه پارچه ایرانی با کیفیت ضمانتی برایتان باشد که در صورت بروز هرگونه مشکلی امکان مرجوع کردن بارهایتان را داشته باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.