قطب تولید پارچه کجاست؟

آیا می دانید قطب تولید پارچه در ایران کجاست؟ بین اصفهان، یزد و تهران شما کدام شهر را برای تولید انتخاب خواهید کرد و چه فاکتورهایی ممکن است بر روی انتخابتان تاثیر داشته باشد؟
کارخانه های زیادی در کشور وجود دارند که امر تولید را به عهده داشته و در زمینه نساجی، بافندگی، رنگرزی و همچنین فروش فعالیت دارند، ممکن است خط تولید را بسته به نیاز بازار و درخواست مشتری تغییر داده یا تنها در زمینه یک مدل خاص فعالیت داشته باشند.
پارچه ایرانی جزو مرغوب ترین کیفیت های آسیا و خصوصا حاشیه خلیج فارس است که آوازه شهرتش به سایر قاره ها از جمله اروپا نیز رسیده.
ممکن است در تمامی استان ها شاهد وجود بخش های تولید در این زمینه باشیم اما سه منطقه ای که به صورت فعال تر و با تعداد بیشتر و گستره عظیم تری در این رابطه فعالیت دارند سه شهری است که در خلاصه متن نام برده شدند.

تولید پارچه در تهران
تهران پایتخت کشور است و وجود تولیدکنندگان متعددی در شهرک صنعتی های اطراف باعث می شود هرکدام از آنها برای فروش بسیار موفق و سریع عمل نمایند زیرا مرکز پخش اصلی تمامی محصولات ایران پایتخت محسوب گردیده و یکی از بازار های اصلی بازار بزرگ است.
البته اطراف تهران در زمینه تولید پارچه گردبافی از جمله محصولات تریکو شامل ویسکوز، پلی استر، ریون، برمان یا شبیه این مدل پارچه ها بهتر عمل کرده است و در این زمینه قدرت بالاتری دارد.
بافندگان بسیار زیادی هستند که در زمینه دستگاه های گردبافی تخصص داشته و می توانند برای آغاز همکاری قابل اعتماد باشند.
از نظر رنگرزی نیز بسیار بهتر بوده و با داشتن دستگاه های جدید شاهد بوده ایم که از سایر مناطق کشور حتی یزد و اصفهان نیز برای رنگرزی به تهران مراجعه شده است.
تهران در زمینه تخصص هنوز به پای اصفهان و یزد نرسیده و بیشتر برای فروش پارچه فعالیت در این استان به عزیزان پیشنهاد می شود.

تولید پارچه در اصفهان

اصفهان یکی از قطب های تولید پارچه در ایران است خصوصا که مهد بافت پارچه ترگال ساده و کجراه به همراه تترون و البته پارچه های بیمارستانی است.
کارخانه های زیادی در خود شهرک صنعتی های مرکز استان و همچنین شهرستان های اطراف از جمله دهق، نجف آباد یا کاشان وجود دارد که قدمتی چندین ساله دارند.
برند های صاحب نامی را نیز در این استان می توان به عزیزان معرفی نموده که جزو برترین های حوزه نساجی به شمار می آیند.
در زمینه پارچه فاستونی ویسکوز و پلی استر بسیار عالی عمل کرده و تنها جایی است که می توان پارچه فاستونی غیرپشمی را یافت.
یکی از مزیت های بالایی که اصفهان در زمینه ارائه پارچه دارد توانایی اعلام نرخ پایین است به طوریکه گاهی مشتری را به شک می اندازد که آیا واقعا این چنین چیزی ممکن است؟
اما متاسفانه اتفاقات بسیار ناگواری جدیدا در بازار تولید پارچه برای اصفهان پیش آمده بطوری که به سادگی نمیتوان به مراکز تولید این منطقه خصوصا بافنده های تک و بدون اسم برند یا کارخانه اعتماد کرد.
به راحتی تار و پود پارچه را دستکاری کرده و قیمت را پایین کشیده و به اسم پارچه ابتدایی عرضه می نمایند که یک نوع غش در معامله محسوب می شود.
اگر قرار است دنبال تنها نرخ پایین باشید و کیفیت برایتان مهم نیست می توانید اصفهان را قطب پارچه مورد نیازتان بدانید.
کافیست صادقانه به یکی از دلالان و واسطه های بازار بگویید که پارچه تترونی شبیه فلان برند یا کیفیت می خواهم اما قیمتش را شما تعیین کنید خیلی سریع این اقدام برایتان صورت خواهد گرفت.

تولید پارچه در یزد
اما یزد یکی از شهر های ایران که در زمینه نساجی از قدیمی های بازار است و می توان در اعتماد به سالم بودن و ادامه داشتن خط تولید برای هر تیراژی که مشتری خواهان باشد حساب ویژه باز کرد.
قیمت هایش همیشه نسبت به اصفهان بالاتر است، نسبت به تهران دستگاه های بسیار قدیمی تری داشته اما با داشتن متخصص ترین بافنده ها و باسابقه های این حوزه قطب تولید پارچه ایران به شمار می آید.
کافیست تولیدکننده ای پیدا کنید و نمونه پارچه دلخواهتان را برایش ارسال کنید.

پارچه آیدا با داشتن واحد های نساجی و همچنین سهام های مختلف در بسیاری از کارخانجات نساجی بزرگ کشور می تواند هر مدل پارچه ای را که عزیزان نیاز داشته باشند با قیمت عالی و همچنین مرغوبیت تضمینی تامین نماید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.