نام انواع پارچه حریر

پارچه حریر انواع مختلفی دارد، که با دانستن نام مدل های آن می توان خرید آسان تر و با دقت بیشتری انجام داد و بسته به نیاز مغازه یا تولیدی خود پارچه حریر تهیه کرد.
پارچه حریر مدل های بسیار متفاوتی دارد به طوریکه مانند سایر پارچه هایی که دسته بندی خواهند داشت و حتی ممکن است بعضی از مدلها از نظر بافت و الیاف به کار رفته شده در پارچه نیز باهم تفاوت داشته باشند حریر به این شکل است.
البته در اصل می تواند پارچه حریر را به دو بخش گسترده لباسی و پرده ای تقسیم بندی نمود که هر کدام زیر مجموعه هایی را نیز در بر خواهند گرفت.

انواع پارچه حریر

  • پارچه حریر معمولی
  • پارچه حریر کریشه
  • پارچه حریر سیلک
  • پارچه حریر کرپ
  • پارچه حریر تور

پنج مدل بالا تماما پارچه های لباسی زنانه هستند که در ایران کاربرد زیادی دارند وگرنه خارج از کشور ترکیب های بیشتری را برای پارچه حریر در نظر می گیرند که انواع حریر پرده ای نیز در ایران دو سه مدل است که شبیه به نازلی و تور حریر های معمولی، ساده و طرحدار را تولید می کنند.
در عرصه حریر پرده ای تولیدکنندگان زیادی را داریم تا بتوانند الیاف حریر تولید کننده اما برای پارچه حریر لباسی متاسفانه هنوز تولیدکنندگان داخلی نتوانسته اند نمونه های رقابتی با کره، ترکیه و چین را به بازار ارائه کنند که البته امید می رود تا چند سال آینده بتوانیم این نمونه کار را در بین پارچه های ایرانی نیز داشته باشیم و ان شالله اولین شرکتی که پارچه حریر زنانه را تولید خواهد کرد، برند پارچه آیدا می شود.

پارچه حریر

نمونه پارچه بالا گیپور زمینه حریری بود که به تازگی در غرب کشور مد شده است و ماهیانه تیراژ بالایی از آن فروش می رود که اکثر مغازه داران یا خریداران متری این مدل بر روی گل ها و شکوفه های پارچه نگین کاری می کنند.

البته در رابطه با پارچه حریر پیراهنی مردانه ایران توانسته است جهش فوق العاده بالایی داشته و پارچه پیراهنی حریر مدل مردانه را با کیفیت عالی صادراتی به کشور های اروپایی نیز صادر کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.