بهترین نخ فاستونی برای تولید پارچه

آیا می دانید بهترین نخ فاستونی برای تولید این پارچه چیست و به چه صورت تهیه خواهد شد؟
پارچه فاستونی از جمله پارچه هایی محسوب می شود که امروزه در تمام جوامع پیشرفته و مدرن، مصرف بالایی دارد و این پارچه به دلیل خواصی که در الیاف آن وجود دارد مناسب برای لباس های رسمی و اداری می باشد که نمونه بارز آن مدل های مختلف کت شلوار است.
از این رو هر ساله شرکت های بزرگ تولید پارچه فاستونی در جهان با تغییر در ساختار پارچه ( مرحله تکمیل ) قابلیت پوششی این پارچه را بهبود می بخشند یا به زبان ساده تر جنس و زیردست پارچه را فاستونی را ارتقا می دهند.

یکی از بهترین موضوعاتی که در بافت پارچه فاستونی اهمیت دارد، کیفیت نخ مورد استفاده در آن می باشد.
نخ به کار رفته در این پارچه از جنس پشم بوده که متناسب با ظرفیت تولید هر کارخانه درصد پشم پارچه فاستونی قابل تغییر می باشد که یکی از دلایل عمده این تغییر درصد قیمت نهایی پارچه فاستونی خواهد بود که برای خط تولید و مدیریت کارخانه و همچنین مشتریان اهمیت ویژه ای خواهد داشت.

در عصر حاضر به علت دلایل جوی و اقلیم آب و هوایی، مناطق مختلف جهان و شرایط مهم پرورش پشم گوسفندان تولید نخ پشمی مرغوب در دنیا با هزینه زیاد همراه است چرا که پشم مرغوب دارای استاندارد های جهانی خاصی می باشد که فقط در گوسفند های پرورش یافته در بعضی از مناطق جهان قابل برداشت است که نمونه آن می توان به پشم گوسفند مرینوس به عنوان مرغوب ترین مدلی که می توان بهترین و اعلاترین نخ فاستونی را از آن تولید کرد اشاره داشت.

با توجه به مسائل مطرح شده، بررسی برخی نکات مهم در مورد نخ مورد استفاده در انواع پارچه فاستونی خالی از لطف نمی باشد.
پارچه های فاستونی با دو مدل نخ پشمی و پلی استر بافته می شوند که درصد بالای پشم الیاف نخ آن نشان از کیفیت بالای فاستونی خواهد داشت.
پشم الیاف طبیعی است که در این بافت پارچه به کار رفته و پلی استر نیز همان الیاف و نخ مصنوعی است.
البته در بافت پارچه فاستونی از نخ های ویسکوز و سایر انواع نخ خانواده استر ها نیز گاها استفاده خواهد داشت که به علت رواج داشتن نخ پشمی و پلی استر پیشتر به آن دو مورد اشاره کردیم.

امروزه به دلیل تنوع طلبی مشتریان حوزه پارچه های فاستونی تولیدکنندگان به فکر ایجاد تنوع در نخ های به کار رفته شده در این پارچه نمودند.
این تنوع و تغییر که در راپورت بافته شده پارچه فاستونی بعضا بیشتر به چشم می خورد به دلیل وجود نخ های رنگی مختلف در پارچه می باشد که گاها تعداد نخ های رنگی در هر راپورت تاری و پودی به ۸ نوع می رسد.
این نخ های رنگی که به کار می روند عمدتا نخ فاستونی مولینه، فیگوره ( ویگوری ) یا ملانژ می باشد که با توجه به ساختار خاص خودشان و نوع بافت پارچه فاستونی به کار خواهند رفت.

نمی توان خیلی دقیق اشاره کرد که کدام نخ بهترین مدل برای تولید پارچه فاستونی است زیرا بسته به نیاز گروه تولید کارخانه ممکن است ویژگی های نخ متفاوت و متنوع شود.
اما خیلی مهم است که بسته به پارچه فاستونی که قرار است تولید کنید انتخاب جامع تر و بهتری را انجام دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.