معرفی برند شانل در سایت پارچه بازار

سایت پارچه بازار متعلق به شرکت آیدا یکی از اقدامات ویژه ای که برای مشتریان خود در زمینه مد و پوشاک انجام می دهد معرفی برترین های بازار جهانی است تا عزیزان با این برندها آشنا گردند.
گابریل بونور با اسم مستعار و تجاری کوکو شانل در سال ۱۸۸۳ به دنیا آمد و همان موسس معروف برند شانل است که توانست به معنای واقعی کلمه انقلابی را در مد و فشن فرانسه پدید آورد.
قبل از اینکه به دنبال طراحی لباس برود، شغل خوانندگی داشت و شاید همین نزدیک بودنش به دنیای مد و مشهوریت باعث شد به دنبال مد برود. در سال ۱۹۰۹ به طراحی با اسم تجاری کوکو شانل پرداخت.
زمینه تمرکز این برند در رابطه با اکسسوری ها، کیف و کفش، عطر می باشد.
یکی از جالبترین نکاتی که این برند به کار می برد انتخاب های ویژه ای است که در زمینه انتخاب پارچه برای تولیدات پوشاک خود به کار می برد و ترکیب رنگ هایی است که استفاده می نماید که ان شالله در ادامه متن بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

برند کوکو شانل

کوکو اولین فروشگاهش را در سال ۱۹۱۰ در رابطه با ارائه کلاه برپا نمود.
ابتدا یک خیاطی کوچک بود که با تلاشی که کوکو در زمینه کارش از خود نشان داد توانست به یکی از برند های معروف جهان تبدیل شود. سپس در زمینه لباس با پارچه ژرسه شروع کرد و شاید یکی از قابل توجه ترین نکاتی که کوکو در کار هایش استفاده می نمود همین انتخابات ویژه است.
ژرسه را هر تولیدکننده ای برای آغاز انتخاب نمی کند و شهامت دست بردان به این پارچه یکی از تحسین برانگیزترین انتخابات این خانم اهل مد بوده است.
شانل تاکید ویژه ای بر کت و لباس های مشکی دارد، در همین زمینه در یکی از مصاحباتش گفته بود که من رنگ مشکی را دوست دارم و آن را تنها برای عزاداری مناسب نمی دانم بلکه می توان این رنگ را در همه مکانها و زمانها استفاده کرد.
کوکو از آن دسته افرادی بود که معتقد هستند بالاتر از سیاهی رنگی نیست.

انقلاب عظیم کوکو شانل در عطر
سال ۱۹۲۰ بود که کوکو دست به انقلابی عظیم زد، معتقد بود که تنها رایحه گل برای عطر بانوان کلیشه ای شده و خیلی طبیعی است بلکه باید از رایحه های ترکیبی برای خاص بودن استفاده کرد.
اولین عطرش Chanel N5 را با سهیم بودن پیر مالک فروشگاهش در ۷۰ درصد سهام، بادر بازرگان در ۲۰ درصد سهام و ۱۰ درصد خودش متعلق به خود شانل بود.
رایحه این عطر بسیار محبوب ترکیبی از گل های طبیعی از جمله یاس است و توانسته تبدیل به یکی از پرفروش ترین عطر های جهان شود به گونه ای که امروزه هر ۳۰ ثانیه یک شیشه عطر فروش می رود.
کوکو شانل در زمینه عطر معتقد است: ” خانمی که عطر نمی زند، آینده ای ندارد. “

برند کوکو شانلایده جدید شانل در انقلاب مد و طراحی پوشاک

در سال ۱۹۲۵ اولین انقلابش در زمینه پوشاک رخ داد، تا قبل از این سال اکثر مد لباس های زنانه خود این برند و سایر خانم ها لباس هایی گشاد و با رنگ هایی مات بود.
شانل برای اولین بار آمد کت بدون یقه و دامن تنگ به اندازه سایز خانمی که آن را می پوشد به بازار عرضه کرد.
از همان ابتدا رنگ مشکی جزو انتخاب های اصلی این برند برای پوشاک و حتی سایر محصولاتش بوده است.

برند کوکو شانل

برند شانل در سال ۲۰۱۳ ششمین رتبه معروفیت و ثروتمندی و فروش را در بین بهترین برند ها و معتبرترین ها به دست آورد که نشان از عملکرد مثبت و رو به سمت جلوی افرادی را دارد که مدیریتش را به دست گرفته اند.

برند کوکو شانل
برند کوکو شانل

در سال ۱۹۷۱ که شانل فوت کرد مدیریت به افراد دیگری برای این برند تجاری رسید که مدیریت لگرفیلد در سال ۱۹۸۳ ایده نوین و همچنین دوره تازه ای برای این شرکت محسوب می گردید.
اولین ایده نویی که لگرفیلد انجام داد سایز کیف های دستی که شانل ارائه می داد را از کوچک به اندازه سامسونتی رساند و بسیار مورد توجه مخاطبانش قرار گرفت.

اقدامات ویژه برند شانل
یکی از اقدامات ویژه ای که در بازار رقابتی امروز این شرکت انجام می دهد، پخش فیلم های کوتاه در رابطه با زندگی کوکو شانل است که با اسم های روزی روزگاری، بازگشت و درون شانل است که به علت معروف بودن این برند برای مخاطبان عملی پسندیده و جذاب است که در شبکه های اجتماعی آن را دنبال خواهند کرد.
و البته نمایشگاه هایی که برگزار می کنند به سبک شرکت در سایر نمایشگاه ها نیست چون در شان این چنین برند بزرگی نیست که قاطی سایر برند ها خودش را به مخاطب معرفی نماید بلکه به تنهایی معرفی برند هایش را به عهده می گیرد و به عنوان مثال در سال ۲۰۰۸ نمایشگاهی با نام ” هنر متحرک شانل ” در کشور هایی از جمله هنگ کنگ، توکیو، نیویورک برگزار نمود و نامش نیز از همین متحرک بودن در بین کشور های مختلف انتخاب شد.
سال ۲۰۱۳ نیز نمایشگاهی در سنگاپور، نیویورک، پاریس، شانگهایی، دبی و مسکو با عنوان ” ژاکت سیاه کوچک ” برگزار گردید.

ارتباط آنلاین با مشتری با داشتن کانال مستقیم و همچنین ارتباط مستقیم تلفنی یا ایمیلی هر هفتگی با مشتریان سبب شده تا در ذهن مخاطب ماندگار شود.

کوکو شانل از همان ابتدا انتخاب هایی ظریف با رنگ مشکی و ترکیبش خصوصا با سفید انجام داد و تمامی ادامه دهندگان این صنعت همین اصالت را حفظ کرده اند و رنگ های مات و متضادی که در ارائه هایشان انجام می دهند نگاه مخاطب را به دنبال خود خواهد کشید.
نیکول کیدمن، مرلین منرو، کاترین دنو، لایرا ناتیلی، کاترین دنوو از افراد معروف صنعت مد و بازیگری هستند که جزو معرفان برند کوکو شانل به شمار می روند.

باقی مطالب پارچه آیدا را در زمینه معرفی برندهای معروف جهانی دنبال کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.