طرز شستن پارچه ترمه اصل ابریشمی

طرز شستن پارچه ترمه اصل ابریشمی را می دانید؟ آیا می دانید به چه شکل می توان پارچه های نفیس و گرانبها را شست تا از ارزش آن ها کم نگشته و بتوانید گرد و غبار آن را بزدایید؟
پارچه های نفیسی از جمله ترمه که برای ست های سجاده یا قاب نیز استفاده می شوند مانند تصویر روبرو حتی اگر بر روی آن ها لایه ای نایلکس یا شیشه نیز کشیده باشند تا از گرد و غبار گرفتن جلوگیری نمایید بعد از مدتی کمی خاکی شده و نیاز به تمیز کردن خواهند داشت همین می طلبد تا روش تمیز کردن آن ها را بلد شده و به درست ترین شیوه این عمل را انجام دهید تا از خراب شدن پارچه و ضرر و خسارت مالی جلوگیری نمایید.
حتی به عنوان یک فروشنده نیز وقتی این اطلاعات را در اختیار مشتری خود قرار می دهید او شما را دلسوز خود دانسته و حسابی ویژه بر رویتان باز خواهد کرد.

پارچه های نفیس از قبلی ترمه ابریشم را آویزان کنید و با چوب باریکی بر پشت آن بکوبید تا گرد و غبارش از بین رفته و سپس در ظرفی آب ولرم چند بار آن را وارد و خارج کنید بدون اینکه آن را سابیده یا بتکانید.
سپس به وسیله حوله ای نرم پارچه را خشک کرده و آب را از رویش بردارید و سپس بقیه آب مانده شده بر روی آن را از طریق گذاشتن جلوی هوای باز خشک نمایید.
اگر بر روی پارچه ترمه شما سرمه دوزی نیز شده بود به هیچ عنوان آن را داخل آب نیندازید و تنها به وسیله پارچه ای خنک آن را تمیز کنید.

برای اینکه مطمئن شوید آیا پارچه ترمه اصل که در اختیار دارید رنگ پس نمی دهد و با کشیدن پارچه ای نرم نخی بر روی آن رنگش از بین نمی رود ابتدا یک پارچه سفید را بر پشت آن بکشید اگر پارچه سفید رنگش عوض شد مواظب باشید و از تمیز کردنش جدا خودداری نمایید و فقط آن را خیلی آرام و آهسته بتکانید.

هنگامی که برای مشتری هایتان از طریقه شستشو و تمیز کردن پارچه هایی که خریده اند از جمله انواع ترمه نفیس صحبت می کنید، خود را متخصص جلوه داده و به او در نگهداری و دوام بیشتر خریدش کمک می نمایید که امری بسیار مثبت در جهت افزایش فروش هایتان خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.