, , , , , ,

لیست قیمت انواع پارچه شمعی ضد آب

پارچه شمعی گورتکس

پارچه شمعی ضد آب به دلیل خاصیت ضدآب بودنی که دارد، دارای کاربرد ها و استفاده های بسیار زیادی است. این پارچه دارای انواع مختلفی است و هر کدام از آن ها دارای ویژگی های منحصر به فرد هستند و استفاده های متفاوتی دارند.

حال بیایید به این بپردازیم که

  • پارچه شمعی به چه پارچه ای گفته می شود؟
  • انواع پارچه های شمعی کدامند؟
  • بهترین پارچه های شمعی ایرانی را از کجا می توان تهیه کرد؟

برای پاسخ به تمامی این سوال ها در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 

لیست قیمت انواع پارچه شمعی ضد آب

پارچه شمعی ضد آب پشت نقره ای اصل

 

پارچه شمعی به چه پارچه ای گفته می شود؟

ضد آب بودن پارچه شمعی مهم ترین و اصلی ترین ویژگی آن است. این ویژگی است که باعث می شود در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار بگیرد. اگر خوب دقت کنید می بینید بسیاری از وسایلی که در طول روز استفاده می کنید از پارچه های شمعی ساخته شده اند. به عنوان مثال انواع سایبان ها و بادگیرد ها و چادر های مسافرتی.

همچنین چادر های محافظتی خودرو، انواع چتر ها و حتی لباس هایی که در فصول سرد از آن استفاده می شود، از انواع پارچه های شمعی تهیه شده اند. پارچه های شمعی دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه شما را با انواع آن آشنا خواهیم کرد.

پارچه شمعی کاپشنی

کاربرد پارچه شمعی در تولید کاپشن

انواع پارچه های شمعی و کاربرد های آن ها

از پارچه های شمعی ضد آبی که در بازار ایران بیشترین رواج و رونق را دارند، می توان به موارد ذیل اشاره کرد.

پارچه شمعی مموری:

پارچه شمعی مموری یکی از بهترین و پر استفاده ترین پارچه های شمعی هستند. چراکه این پارچه ها به دلیل لطافت و ویژگی هایی منحصر به فردی که دارند، در تولید کاپشن و پالتو های زمستانه مورد استفاده قرار می گیرند.

مموری به نسبت دیگر پارچه های شمعی از جمله پشت لاستیک و آکسفورد از مقاومت کمتری در برابر آب برخوردار است. همچنین به نسبت آن ها دارای نرمی و لطافت بیشتری هستند به همین دلیل برای تولید کاپشن ، لباس های زمستانه، بهاره و پاییزه از آن بسیار استفاده می شود.

طاقه های پارچه شمعی مموری معمولا با اندازه های ۱۰۰ یاردی (۹۱ متری) و عرض ۱۵۰ سانتی متر بسته شده است. با استفاده از پارچه شمعی مموری و پارچه ببعی می توان کاپشن های بسیار گرم و نرم و با کیفیتی را تولید کرد.

لیست قیمت انواع پارچه شمعی ضد آب

طاقه های پارچه شمعی مموری اصل، بازرگانی پارچه بازار

پارچه مموری از لطافت و ظرافت پیشتری نسبت به سایر انواع پارچه شمعی برخوردار است. باید دقت کرد که هرچه گرماژ پارچه مموری کمتر باشد، لطافت و ظرافت آن بیشتر است و برای تولید کاپشن ها و پالتوهای زنانه مناسب تر. اما مموری های گرم بالاتر برای تولید کاپشن ها و لباس های زمستانی مردانه مناسب تر است. زیرا دوام و استحکام بیشتری دارند.

پارچه شمعی مموری

پارچه شمعی پشت لاستیک:

پارچه پشت لاستیک دارای دولایه متفاوت از هم است. لایه اول که همان رویه پارچه است از الیاف پلی  استر بافته شده است و لایه دوم آن که پشت پارچه است، از لایه ای لاستیکی و همرنگ با پارچه تشکیل می شود. این لایه است که خاصیت ضد آبی را به پارچه می بخشد.

همان طور که در عکس زیر مشاهده می کنید، پارچه شمعی پشت لاستیک دارای رنگ بندی های متنوعی هستند. این پارچه ها در عرض ۱۵۰ سانتی متر و در طاقه های ۱۰۰ یاردی عرضه می شوند.

از کاربردهای این پارچه ها می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

  • انواع البسه بادگیر
  • لباس موتورسواران
  • پیش بند های صنعتی
  • لباس های کاملا ضد آب برای ماهی گیران
  • پوشش های ضدآب موقت

برای خرید بهترین پارچه شمعی ضد آب از گروه تولید پارچه بازار به صورت آنلاین خرید های خود را انجام دهید.

لیست قیمت انواع پارچه شمعی ضد آب

پارچه شمعی پشت لاستیک در رنگ های متنوع بارزگانی پارچه بازار

پارچه شمعی آکسفورد:

پارچه شمعی آکسفورد شبیه پارچه های شمعی پشت لاستیک است. با این تفاوت که از پشت لاستیک ضخیم تر، سنگین تر و دارای بافت درشت تر است. این پارچه نیز همانند پارچه شمعی پشت لاستیک در تولید انواع پیش بندی های صنعتی، انواع چادر ها و … کاربرد دارد. آکسفورد در کاربردهایی که نیاز به استحکام بالاتری است، مورد استفاده قرار می گیرد. لذا ضروری است مشتریان عزیز به این نکته توجه کافی مبذول دارند و قبل از اقدام به خرید و تولید کالا، بررسی های لازم را به عمل آورند.

خطر استفاده از پشت لاستیک ارزانتر به جای آکسفورد گرانتر را جدی بگیرید!

آکسفورد و پشت لاستیک را می توان به جای هم مورد استفاده قرار داد. اما این جمله در عین حالی که درست به نظر می آید، اما دقیق نیست. اگر به جای پشت لاستیک ، آکسفورد استفاده کنیم، هزینه بیشتری می کنیم و وزن محصولمان زیاد و دوام و استحکام آن بیشتر می شود. اما اگر به جای آکسفورد از پشت لاستیک استفاده کنیم، ممکن است منضرر شویم.

در مواردی پیش آمده که به علت ناآگاهی کارفرما، یعنی مشتری و سفارش دهنده لباس یا پیش بند، در قرارداد پارچه پشت لاستیک ذکر می شود، مشتری ما هم که تولید کننده لباس و خریدار پارچه است، طبق قرارداد خودش، اقدام به خرید پارچه پشت لاستیک می کند، اما محصول تولید شده، در مرحله بهره برداری کارآمدی لازم را نداشته و کمتر از زمان مورد انتظار عمر می کند. این امر مورد نارضایتی کارفرما از مشتری ما که تولیدکننده لباس بوده می شود. در حالی که در واقع مشکل از ناآگاهی خود کارفرما بوده است.

فلذا بهتر است مشتریان ما در مرحله عقد قرارداد مذاکره لازم با کارفرما و مشتری خود داشته باشند و اطلاعات لازم را در اختیار او قرار دهند تا در صورت نیاز، پارچه آکسفورد مورد استفاده قرار گیرد تا دوام و استحکام لازم را داشته باشد. کارفرمایان و مشتریان البسه و نیز تولیدکنندگان باید دقت کنند که هر پارچه ای کاربرد خاص خود را دارد. در صورتی که کاربرد شما ایجاب می کند از پارچه شمعی آکسفورد استفاده نمایید، حتماً این پارچه را انتخاب کنید و قیمت ارزانتر پارچه پشت لاستیک شما را وسوسه نکند. زیرا در صورت انتخاب پارچه اشتباه، ضرری که متحمل خواهید شد، بسیار بیشتر از مبلغی است که گمان می کنید با انتخاب شمعی پشت لاستیک به جای آکسفورد، صرفه جویی می کنید.

لیست قیمت انواع پارچه شمعی ضد آب

لباس های تولید شده از پارچ شمعی ضد آب آکسفورد

پارچه شمعی پشت نقره ای:

 پارچه شمعی پشت نقره ای نیز مانند سایر پارچه های شمعی ضد آب بوده و پشت پارچه به رنگ نقره ای است. این پارچه به نسبت دیگر پارچه ها دارای وزن سبک تر و ضخامت کمتری هستند. طاقه های شمعی پشت نقره ای ۱۰۰ یاردی یا ۱۱۰ یاردی معادل ۹۱ و ۱۱۰ متری هستند. البته بعضا طاقه های ۲۵۰ یاردی هم در بازار رواج دارد.

عرض پارچه های پشت نقره ای معمولاً  ۱۵۰، ۱۶۰، ۱۷۵ و ۱۸۰ سانتی متر است.

وزن طاقه پارچه شمعی پشت نقره ای ۱۰۰ یاردی بین ۶ تا ۹ کیلو است. لازم به ذکر است که وزن طاقه معرف ضخامت پارچه است. به عبارتی هرچه پارچه دارای ضخامت بیشتری باشد، وزن طاقه بیشتر است.

از پارچه های شمعی پشت نقره ای برای تولید انواع چتر، انواع کاور،سرویس های آشپزخانه، لباس های کادر درمان و خدمات بیمارستان و … استفاده می شود. همچنین در تولید انواع آفتابگیر و سایه بان مورد استفاده قرار می گیرد. زیرا این پارچه در برابر تابش آفتاب مقاومت بسیار بالایی دارد . در طی زمان در اثر تابش اشعه خورشید نمی پوسد.

لیست قیمت انواع پارچه شمعی ضد آب

انواع پارچه شمعی پشت نقره ای

 

پارچه شمعی گورتکس:

پارچه شمعی گورتکس به نسبت دیگر پارچه های شمعی دیگر دارای خاصیت های منحصر به فرد تری است. این پارچه ها دارای خاصیت ضد آبی هستند، یعنی آب نمی تواند از منافذ آن عبور کند. اما ویژگی مهم آن ها این است که مولکول های بخار به راحتی می تواند از الیاف پارچه عبور کند. به همین دلیل این پارچه ها جزو پارچه هایی هستند که دارای خاصیت تنفس می باشند.

پارچه گورتکس جزو پارچه های ضد چربی نیز هستند. یعنی روغن را از خود عبور نمی دهند. از چمله روغن های نفتی، حشره کش ها و مواد غذایی و … با کشیدن گورتکس بر روی پارچه های دیگر می توان پوششی ضد آب و ضد باد را ایجاد کرد.

از گورتکس برای تولید لباس های کوهنوری و ورزشی استفاده می شود. این نوع از پارچه شمعی به دلیل خاصیت های منحصر به فردی که دارد، گران تر از سایر پارچه های دیگر به فروش می رسند.

لیست قیمت انواع پارچه شمعی ضد آب

پارچه شمعی ضد آب و ضد باد گورتکس

پارچه شمعی سانتانا:

سانتانا همانند دیگر پارچه های شمعی دارای خاصیت ضد آب بودن است و از آن برای تولید انواع کاپشن و پالتو های پاییزه  استفاده می شود.

لیست قیمت انواع پارچه شمعی ضد آب

پارچه شمعی سانتانا

بهترین پارچه شمعی ضد آب ایرانی را از کجا می توان تهیه کرد؟

امروزه تولید کننده های ایرانی و خارجی بسیاری در حال تولید پارچه شمعی ضد آب هستند.

لازم به ذکر است انواعی از پارچه های شمعی که در بالا به آن ها اشاره شد، وارداتی محسوب می شوند.
اما انواع دیگری از پارچه های شمعی ضد آب در ایران تولید می شوند که در حیطه ابن نوشتار نمی گنجد.

تجار و مراکز متعددی به واردات انواع پارچه شمعی ضد آب مباردت می کنند.
گروه صنعتی و بازرگانی پارچه بازار یکی از موفق ترین وارد کننده های ایرانی محسوب می شود.

این برند با تکیه بر دانش به روز و با استفاده از نیروی انسانی مجرب، بهترین پارچه های شمعی با کیفت را وارد می کند.

برای خرید انواع پارچه شمعی ضد آب با کیفیت کافی است که با همکاران ما در واحد فروش در تماس باشید.